معرفی 5 کتاب‌ معروف برای یادگیری تندخوانی | نیهاد آکادمی

معرفی کتاب برای یادگیری مهارت تندخوانی

معرفی کتاب‌های تندخوانی
در مقاله قبلی مفهوم تندخوانی را آموختیم و دلایل لازم برای یادگیری این مهارت در عصر حاضر را هم پی‌بردیم. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی و نقد چند کتاب در حوزهٔ تندخوانی بپردازیم.

1. تندخوانی پیشرفته با روش تونی بوزان

بدون شک یکی از معروف‌ترین کتاب‌های تندخوانی که در ایران هم ترجمه شده و در دسترس است.  آقای تونی بوزان (که همین چند سال پیش به رحمت خدا رفت) مایندمپ یا نقشه ذهنی را اختراع کرد و در زمینه تندخوانی هم کارهای زیادی انجام داد. تونی بوزان در کتاب تندخوانی خودش، علاوه بر سرعت، بر دیگر حوزه‌های مطالعه مثل درک مطلب و یادداشت برداری و خلاصه نویسی هم پرداخته و نکات خوب و ارزشمندی را ذکر کرده است. کتاب تندخوانی پیشرفته به روش تونی بوزان همچنین به تاریخچه تندخوانی هم پرداخته. به علاوه اینکه بوزان در کتاب خود دیگر فواید تندخوانی را هم گردآوری کرده است. آقای بوزان معتقد است فرد تندخوان سریع‌تر و خلاقانه‌تر فکر می‌کند و قادر است مطالب را راحت‌تر فرا بگیرد.

کتاب تندخوانی پیشرفته از تونی بوزان

2. راهنمای کامل برای احمق هایی که می خواهند تندخوانی یاد بگیرند!

کتاب آقای مارکس بیل با اسم عجیب و غریبش (The Complete Idiot’s Guide to Speed Reading) البته کتابی است که هنوز به فارسی ترجمه نشده است. اما در دنیا یکی از تاپ‌های خوب و معروف در زمینه تندخوانی است.  ابی مارکس بیل، نویسنده این کتاب که بخاطر کتاب‌های فوق العاده اش در زمینه یادگیری سریع مشهور است، با زبانی ساده اصلی‌ترین مطالب را در مورد دانش تندخوانی برای شما بیان کرده است. این کتاب تندخوانی شامل تمریناتی است که گام به گام شما را با این دانش آشنا می کند. در طول مطالعه این کتاب شما می‌توانید سرعت مطالعه خود را مرحله به مرحله اندازه گیری کنید و میزان پیشرفت خود را در طول دوران مطالعه این کتاب اندازه بگیرید.

51dDOidezwL. AC UL600 SR486600

3. راهنمای کامل تندخوانی از ناتان آرمسترانگ

این کتاب هم یک کتاب تندخوانی خیلی  خوب دیگر است. در این کتاب تندخوانی (The Comprehensive Guide to Speed Reading) به کمک تکنیک‌ها و راهکارهای جذاب، سرعت مطالعه و یادگیری شما افزایش می‌یابد. این تکنیک‌ها را کسی به شما یاد می‌دهد که خودش سال‌های زیادی را صرف یاد گرفتن مهارت‌ها و تکنیک‌هایی برای مطالعه و یادگیری کرده است.

71Zt65nz2DL. SL1360

4. برنامه 7 روزه یادگیری تندخوانی

همانطور که در مقاله «تندخوانی چیست؟» گفتیم مخترع تندخوانی، خانم اولین وود است. این کتاب تندخوانی را ایشان نوشته. پس حتماً کتاب بسیار معتبری است. اطلاعات کتاب برنامه ۷ روزه یادگیری تندخوانی به گونه‌ای طراحی شده که حداقل برای افرادی که سطح خواندن آنها به کلاس چهارم می‌رسد، قابل استفاده باشد. اولین وود در این کتاب بر افزایش سرعت مطالعه، درک کامل مطالب متن و یادگیری مطالب مهم موجود در متن کتاب تاکید می‌کند. این کتاب تندخوانی بر این مبنا طراحی شده که طی یک برنامه 7 روزه، به شما آموزش دهد که چگونه یادگیری، سرعت و درک مطلب را با استفاده از همه تکنیک‌ها و استراتژی‌های موجود یاد گرفته و آنها را استفاده کنید. اعتبار و معروفیت این کتاب تندخوانی باعث می‌شود که نتیجه‌ای تقریبا قطعی در طول یک برنامه 7 روزه برای شما حاصل شود.

d962ced129e81b854c341d9d794a97d2fc3be7e8 1646919579

5. تندخوانی | شاه کلید دنیای اطلاعات در عصر شتاب

مجموعه نیهاد آکادمی هم کتابی با موضوع تندخوانی تهیه کرده که در آن سعی شده به تمام مفاهیم و موضوعات پیرامون تندخوانی پرداخته شود تا در عین سادگی کامل مبحث تندخوانی را پوشش بدهد. خواندن این کتاب باعث می‌شود که در زمان کمی با این مهارت دست یافت و دیگر نگران مطالعه حجم انبوهی از کتاب و مقالات نباشید. خواندن این کتاب برای مدرسان، دانش‌آموزان، کنکوری‌ها، دانشجویان و تمام کسانی که به دنبال یادگیری و آموزش هستند توصیه می‌شود.

نویسندهٔ این کتاب آقای محمدحسن جانقربان است که سابقهٔ برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های تندخوانی برای گروه‌های سنی مختلفی دارند.

در این کتاب به موضوعات متفاوتی اعم از موانع سرعت مطالعه، باید‌ها و نبایدهای مطالعه کردن، اصول و مبانی تندخوانی، مهارت‌های پایه در تندخوانی و راه‌های کسب این مهارت‌ها، روش‌های پیش‌خوانی و پس‌خوانی، تکنیک‌های افزایش سرعت دید چشم در هنگام مطالعه‌، فنون درک مطالب، تکنیک‌های فوق‌پیشرفته تندخوانی، تندخوانی برای امتحانات، کنکور و حتی تحقیق و پژوهش، کاربرد در زندگی روزمره و… بحث می‌شود.

برای تهیه این کتاب الکرونیک می‌توانید از طریق این لینک اقدام فرمایید.

کتاب تندخوانی - شاه کلید دنیای اطلاعات در عصر شتاب

نتیجه‌گیری

برای افرادی که به دنبال یادگیری مهارت تندخوانی به صورت خودآموز هستند یا نیاز به یک منبع تکمیلی برای تثبیت این مهارت در خودشان دارند؛ خواندن کتاب‌های این حوزه می‌تواند به درک بهتر از این موضوع کمک کند.

در پایان اگر علاقه به یادگیری این مهارت ضروری هستید همانطور که گفته شد می‌توانید کتاب تندخوانی | شاه کلید دنیای اطلاعات در عصر شتاب را مطالعه فرمایید تا در مدت زمان کوتاهی این مهارت ضروری را در خود ایجاد کنید.

همچینن می‌توانید در دورهٔ تندخوانی و مطالعه ما شرکت کنید تا به تمام چیزهایی که برای مطالعه و تندخوانی نیاز دارید دست پیدا کنید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
روش‌های مطالعه نکاتی برای مطالعه موثر

روش‌های مطالعه | ۱۰ نکته برای مطالعه مؤثر

آنچه در این پست میخوانید 1. ثابت قدم باشید 2. درست بخوابید 3. روش پومودورو را امتحان کنید 4. محیط…

بیشتر بخوانید
تندخوانی چیست؟ دلایل ضروری برای یادگیری تندخوانی

تندخوانی چیست؟ | ۹ دلیل ضروری برای یادگیری تندخوانی

آنچه در این پست میخوانید تکنیک‌های تندخوانی تاریخچه تندخوانی آمارهای جالب در مورد تندخوانی چگونه سریع‌تر بخوانیم؟ آیا تندخوانی باعث…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.